Krimidoma.cz - Krimi zprávy

Hlavní nabídka
Hlavní zprávy
Fotogalerie nehod
Krimi zprávy TV Prima

Krimi zprávy z regionu

15.12.2009, 12:37 hod.

Ujíždějícího cizince zastavila až střelba na auto

Levousy: Mostecká policie prověřuje jednání cizince (60), který se snažil ujet hlídce a zastavily ho až varovné výstřely. Agenturu Mediafax o tom v úterý informovala policejní mluvčí Ludmila Světláková.

„Případ se stal v pondělí,“ upřesnila Světláková s tím, že cizince chtěla v Hřbitovní ulici v Mostě zkontrolovat policejní hlídka. Řidič však místo toho, aby zastavil, začal ujíždět.

Policisté následně zjistili, že na vozidle jsou registrační značky, které byly odcizené, a vozidlo začali pronásledovat. Řidič vozidla Lancia nereagoval na výzvy k zastavení. Naopak, během pronásledování najížděl na policejní vozidlo a pokoušel se ho vytlačit ze silnice. Ohrožoval nejen policisty, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

Takto ujížděl Mosteckem, Teplickem, Lounskem, a u obce Levousy na Litoměřicku policisté použili varovného výstřelu. Protože řidič ani na tento donucovací prostředek nereagoval a vozidlo nezastavil, policisté stříleli do spodní části vozidla.

Řidič však stále v jízdě pokračoval a zastavil teprve v chatové oblasti, kde se pokusil utéci. Policisté ho ale zadrželi.

V současné době policisté odboru vnitřní kontroly Severočeské policie vyhodnocují podle mluvčí oprávněnost použití donucovacích prostředků ze strany hlídky. Kriminalisté budou zjišťovat, komu patří motorové vozidlo a kde řidič k odcizené registrační značce přišel. Jak zdůraznila Světláková, policie vyšetřuje i to, zda se cizinec nedopustil trestného činu útoku proti veřejnému činiteli.

zdroj: Mediafax
autor: Edvard Beneš

Komerční sdělení: 
Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.czNejčtěnější za týden
Nejčtěnější za měsíc


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)


Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: reklama@nekultura.cz
Krajská města:   Brno  České Budějovice  Hradec Králové  Jihlava  Karlovy Vary  Liberec  Olomouc  Ostrava  Pardubice  Plzeň  Praha  Ústí nad Labem  Zlín  
TOPlist