Krimidoma.cz - Krimi zprávy

Hlavní nabídka
Hlavní zprávy
Fotogalerie nehod
Krimi zprávy TV Prima

Krimi zprávy z regionu

14.01.2010, 08:26 hod.

Turisté z Rakouska utopili auto v Lipenské přehradě

Lipno: Velké štěstí měli v noci na čtvrtek dva Rakušané, kteří si zkracovali cestu přes zamrzlé Lipno. Jak pro agenturu Mediafax uvedla mluvčí Hasičů Vendula Matějů, pod vozidlem značky Toyota praskl led a muži na poslední chvíli stačili z auta utéct.

K zásahu vyjela jednotka profesionálních hasičů z Frymburku s cisternou a byla svolána jednotka dobrovolných hasičů i potápěčská skupina z Českého Krumlova.

“Průzkumem místa události hasiči zjistili, že cestující ze zahraničí si zkracovali cestu přes led a chtěli jet z Frymburka na Frýdavu. Oběma pasažérům se podařilo z potápějícího se vozu vyváznout ještě před jeho potopením, v okamžiku příjezdu záchranných jednotek byli oba na břehu,“ uvedla Matějů.

Vůz potápěči po několika desítkách minut našli asi 50 metrů od břehu v hloubce pěti metrů. Hasiči místo označili bójkou a auto ve vodě zajistili. "Dopoledne pak vozidlo hasiči zhruba po dvou a půl hodinách vytáhli na břeh. Žádné škody na životním prostředí nenastaly. O situaci byli informováni jak pracovníci Povodí Vltavy, tak i České inspekce životního prostředí," dodala Matějů. Ropné látky z automobilu neunikly, vůz se jen potopil.

Škoda na vozidle je zatím odhadnuta na několik stovek tisíc korun. Rakouským občanům nehrozí trestní stíhání, od policie je čeká jen pokuta, přejíždění zamrzlého Lipna není totiž zákonem zakázané.

zdroj: Mediafax
autor: René Kekely

Komerční sdělení: 
Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.czNejčtěnější za týden
Nejčtěnější za měsíc


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)


Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: reklama@nekultura.cz
Krajská města:   Brno  České Budějovice  Hradec Králové  Jihlava  Karlovy Vary  Liberec  Olomouc  Ostrava  Pardubice  Plzeň  Praha  Ústí nad Labem  Zlín  
TOPlist