Krimidoma.cz - Krimi zprávy

Hlavní nabídka
Hlavní zprávy
Fotogalerie nehod
Krimi zprávy TV Prima

Krimi zprávy z regionu

29.01.2010, 08:41 hod.

Vydával se za právníka

Karlovy Vary: Mladý muž z Karlových Varů je obviněn z trestných činů Podvodu a Padělání a pozměňování veřejné listiny. Od začátku roku 2009 téměř každý měsíc podvedl jednoho důvěřivého člověka.

Své „služby“ nabízel formou inzerce v obchodních domech, internetovou inzercí a na základě doporučení různých osob.

Vydával za zástupce neziskové společnosti, zaměstnance soudu, vystupoval jako veřejný zastánce pod smyšleným logem, za osobu jako soudní znalec pracující pro soud, za studenta právnické fakulty, za politologa, za právníka, za advokáta, za magistra s oprávněním provádět služby právní pomoci.

Nabízel různé druhy právní pomoci, řešení soudních sporů a finanční krize, konsolidaci půjček, řešení exekucí, zastupování a další.

Pod příslibem výhodného zisku a zhodnocení vložených peněz do peněžního ústavu vylákal od muže z Karlových Varů 70 000Kč, 20 000Kč získal podvodně za příslib zařízení soudního vystěhování, ve dvou případech za příslib oddálení exekuce na majetek získal od poškozených údajně na potřebné náklady částku 2 000Kč, dále nabízel zařízení mimosoudního vyrovnání, napadení žaloby, vyřízení splátkových kalendářů, na náklady k zařízení podání návrhu na oddlužení žádal od poškozených 2 000Kč a 7000Kč, za slíbené služby při podání návrhu na vyhlášení insolvenčního řízení u sodu získal od dalších poškozených 7000 a 6000Kč. Dalšímu poškozenému sliboval zařídit nízký splátkový kalendář a oproštění penále. Také za poplatek 1000Kč slíbil zjistit výši zadluženosti poškozené. (Jeho odhad dluhu byl víc jak dvojnásobný proti skutečnosti.)

Aby svou věrohodnost doložil, předkládal poškozeným různé padělané příkazy k úhradě, doklady o vložení peněz, různá usnesení soudu, plné moci, rozhodnutí soudu o nařízení výkonu exekuce, doklady za právní služby, pokladní složenky a další padělané doklady za svou údajnou činnost.

Slibované služby však ani v jednom případě nezařídil, nezajistil a podvodně získané peníze užil pro svoji potřebu. Od ledna do listopadu roku 2009 tak ve čtrnácti případech způsobil poškozeným celkovou škodu za 151 759Kč. Policejní komisař na základě zjištěných skutečností zahájil proti podvodníkovi trestní stíhání ve zkráceném řízení. Trest odnětí svobody za takový trestný čin je ve výši od šesti měsíců do tří let.

zdroj: Policie ČR - www.policie.cz
autor: Policie ČR

Komerční sdělení: 
Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.cz

Informace o firmách, kultuře, ale i aktuální zprávy či tipy na výlety ve městě Karlovy Vary najdete na stránkách portalkarlovyvary.czNejčtěnější za týden
Nejčtěnější za měsíc


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)


Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: reklama@nekultura.cz
Krajská města:   Brno  České Budějovice  Hradec Králové  Jihlava  Karlovy Vary  Liberec  Olomouc  Ostrava  Pardubice  Plzeň  Praha  Ústí nad Labem  Zlín  
TOPlist