Krimidoma.cz - Krimi zprávy

Hlavní nabídka
Hlavní zprávy
Fotogalerie nehod
Krimi zprávy TV Prima

Krimi zprávy z regionu

29.03.2013, 10:21 hod.

Ukradli motorku a další věci

Liberec: Liberečtí kriminalisté objasnili ve velmi krátké době případ krádeže motorky. Během několika dnů po spáchání skutku zadrželi tři pachatele a současně zajistili i převážnou část odcizených věcí. Včetně motorky.

K události došlo mezi 12. a 14. březnem tohoto roku. Právě v té době se do řadové garáže U Slanečka v Růžodole vloupal neznámý zloděj a ukradl z ní silniční motorku s přilbou a dalším vybavením, dále pak svařovací soupravu, diagnostické zařízení pro vozy Mercedes, rozbrušovačku, vrtačky, přímočarou pilu a mnoho dalších věcí za bezmála sto padesát tisíc korun.

Pro majitele byla samozřejmě krádež motorky velkou ztrátou. Nicméně ve velmi krátké době došlo v případu k velmi zajímavému posunu. Na policisty z Vápenky se obrátil kamarád poškozeného, který jeho motorku rovněž dobře znal, a sdělil jim, že některé díly z ní jsou nabízeny na internetu. Prodávající nabízel motor za patnáct tisíc korun.

Jednalo se o velmi zásadní informace, na nichž policisté postavili další postup při vyšetřování. Na základě dohody s policisty se kamarád poškozeného spojil s „internetovým prodejcem“ a měl zájem nejen o motor, ale také o motorku. V tom prodejce neviděl problém. Domluvila se cena – 20 tisíc korun – ale i schůzka, kde mělo k prodeji motorky dojít. Té se nezúčastnil pouze kamarád poškozeného, ale monitorovali ji i policisté, kteří následně prodávajícího zatkli a spolu s ním zajistili i motorku. Ta je v současné době podrobována odborným expertízám - metalurgickému zkoumání.

Tím ale celý případ neskončil. Kriminalisté prováděli další šetření a při něm zadrželi další dvě osoby, které byly do krádeže motorky zapojeny. 20letého a 37letého muže, oba z Liberce, kteří motorku spolu s dalšími věcmi z garáže odcizili. Starší z nich pak motorku prodal 19letému mladíkovi, který ji následně nabízel na internetu. A sám ji koupil za opravdu lukrativní cenu – 40 gramů marihuany, čtyři reproduktory, DVD a starý mobilní telefon.

Kriminalistům se navíc podařila ještě jedna neméně důležitá věc – zajistili téměř všechny kradené věci, tedy kromě již zmíněné motorky i kompletní diagnostické zařízení pro vozy Mercedes včetně notebooku.

Kriminalisté tak díky velice dobře a ochotně spolupracujícímu kamarádovi měli již 20. března 2013 případ objasněný a znali všechny zúčastněné osoby. Trestní minulost měl pouze nejstarší z nich, který byl souzen za majetkovou trestnou činnost.

Trojice se bude zpovídat z trestných činů krádeže formou spolupachatelství, z neoprávněného užívání cizí věci a nejstarší z mužů ještě z maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť bylo prokázáno, že řídil vozidlo, ačkoliv mu liberecký soud vyslovil zákaz řízení motorových vozidel, a to až do roku 2016.

V případě pravomocného odsouzení hrozí mužům, kteří jsou vyšetřování na svobodě, až pětiletý trest odnětí svobody.

zdroj: Policie ČR - www.policie.cz
autor: mjr. Bc. Vlasta Suchánková

Komerční sdělení: 
Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.cz

Informace o firmách, kultuře, ale i aktuální zprávy či tipy na výlety ve městě Liberec najdete na stránkách portalliberec.czNejčtěnější za týden
Nejčtěnější za měsíc


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)


Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: reklama@nekultura.cz
Krajská města:   Brno  České Budějovice  Hradec Králové  Jihlava  Karlovy Vary  Liberec  Olomouc  Ostrava  Pardubice  Plzeň  Praha  Ústí nad Labem  Zlín  
TOPlist