Krimidoma.cz - Krimi zprávy

Hlavní nabídka
Hlavní zprávy
Fotogalerie nehod
Krimi zprávy TV Prima

Krimi zprávy z regionu

09.12.2013, 15:06 hod.

Pracovní úrazy: Opatrnosti není nikdy dost

Následuje krimi: Porušování domovní svobody

Strakonice: Během dvou dnů se policie podílela na prošetřování třech pracovních úrazů. Ve dvou případech došlo k pádu ze střechy, jednou k popáleninám ruky. Ve všech třech případech skončili poranění v nemocnici. V neděli v 10,00 hod. spadl muž ve věku 47 let ve Strakonicích z pětimetrové výšky, kdy utrpěl těžká zranění, se kterými byl letecky transportován do českobudějovické nemocnice.

Druhý muž (24 let) si poranil ruku při práci v jedné ze strakonických firem. Ten dopadl o něco lépe, po ošetření v nemocnici byl propuštěn do domácího léčení. Dnes dopoledne se zřítil ze střechy 58letý zaměstnanec firmy, který lezl na střechu novostavby, aniž by se zajistil a vyčkal na kolegu. Na střeše uklouzl na mokré lati a spadl z třímetrové výšky na zem. Utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice. Úraz se stal na Volyňsku.

Od začátku roku došlo na Strakonicku k 19 pracovním úrazům, kdy se v deseti případech jednalo o pády z výšky. U ostatních případů šlo o úraz při manipulaci s pracovními stroji. V jednom případě se stal úraz smrtelný, kdy muž začátkem srpna tohoto roku uvízl v zemědělském stroji a na následky zranění podlehl. V jednom případě sehrál nezanedbatelnou roli alkohol.

Statistické údaje pracovních úrazů by měly být pro ostatní varováním. Při vykonávání jakékoli práce, zvláště v tomto ročním období, kdy počasí může práci znesnadnit, je důležité předvídat a postupovat bezpečně. Vlhkost, déšť, mrazíky, sníh práci ve výškách a na žebříku ztěžuje. Je proto potřeba při práci dodržovat zásady bezpečnosti práce, mezi které patří i zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek před a během výkonu zaměstnání a tím předcházet úrazům.

V případě, že policie na místě pracovního úrazu nezjistí porušení trestního zákoníku (např. ublížení na zdraví), vyrozumívá o události inspektorát bezpečnosti práce, který je oprávněným orgánem k prověřování pracovních úrazů.

zdroj: Policie ČR - www.policie.cz
autor: por. Mgr. Jaromíra Nováková

Komerční sdělení: 
Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.czNejčtěnější za týden
Nejčtěnější za měsíc


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)


Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: reklama@nekultura.cz
Krajská města:   Brno  České Budějovice  Hradec Králové  Jihlava  Karlovy Vary  Liberec  Olomouc  Ostrava  Pardubice  Plzeň  Praha  Ústí nad Labem  Zlín  
TOPlist